Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

CANI Tatlı Ceken Baksın :)

3 posters
YazarMesaj
MuStyl
Administrator
Administrator

Erkek
İş : ÖGrEnCi
İlgi Alanları : rAP+Rap+rAp

CANI Tatlı Ceken Baksın :) Empty
MesajKonu: CANI Tatlı Ceken Baksın :)   CANI Tatlı Ceken Baksın :) Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 2:29 pm

CANI Tatlı Ceken Baksın :) Thistime_1984

Malzemeler:

200 gr. kaşar loru

1 yumurta

yarım bardak yağ

2 bardak toz şeker

1 paket kabartma tozu

1 paket vanilya

aldığı kadar un.

Yapılışı:

Yumurtanın beyazı ve diğer malzemelerle kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlayın. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarlayın ve önce çırpılmış yumurta sarısına, sonra toz şekere batırıp, aralıklarla tepsiye dizin. Önceden ısıtılmış fırında (175 derece) yarım saat pişirin.

Bu malzemelerle aslında kurabiye olması gerekiyordu. Arkadaşım Nihal'in gününde çok beğendiğimiz kurabiyelerin tarifi ama kendisi ölçü kullanmadan göz kararı yaptığı için un miktarını da veremedi. Ben de çoğu kez unu ölçmem, hamurun yoğunluğuna göre ayarlarım. Fakat bu defa öyle olmadı. Ortaya çok farklı birşey çıktı. Kurabiye olması gereken yuvarlaklar yayıldıkça yayıldı ve birbirlerine yapışarak bütün tepsiyi kapladı. Çok üzüldüm ama yapacak birşey yoktu. Pişmesini bekledim. Fırından çıkarınca sıcak sıcak rulo yaptım ve küçük parçalara kestim. Merak etmeyin çok güzel oldu. Bu yüzden paylaşmak istedim. Acıbadem kurabiyesi kıvamında ve tadında. Özellikle çocuklar çok beğendi. Eğer unu daha fazla koyup, katı bir hamur yaparsanız kurabiyeleriniz, daha gevşek bir hamur yaparsanız böyle acayip ve güzel bir tatlınız olur.

KOLAY GELSN(ya bırı yapsada yesk yha Smile )
https://maniac.yetkin-forum.com
CHapQın
Süper Moderatör
Süper Moderatör
CHapQın

Erkek
İş : öğrenci/ A1 kick box
İlgi Alanları : bilgisayar,müzik,spor

MesajKonu: Geri: CANI Tatlı Ceken Baksın :)   CANI Tatlı Ceken Baksın :) Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 2:37 pm

gusele bensiyo Very Happy
MuStyl
Administrator
Administrator

Erkek
İş : ÖGrEnCi
İlgi Alanları : rAP+Rap+rAp

MesajKonu: Geri: CANI Tatlı Ceken Baksın :)   CANI Tatlı Ceken Baksın :) Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 3:24 pm

bırı yapsada yesek yha Very Happy
https://maniac.yetkin-forum.com
falchta
Moderatör
Moderatör
falchta

Kadın

MesajKonu: Geri: CANI Tatlı Ceken Baksın :)   CANI Tatlı Ceken Baksın :) Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 12:01 pm

bn yapabilirm ama malzemeleri sen alrsan

CANI Tatlı Ceken Baksın :)
1 sayfadaki 1 sayfası